Przez wszystkie lata odkąd powstała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – już 31 lat!!, z wielką radością wrzucałem datki do puszek wolontariuszy ze świadomością, iż mój mały datek jest kroplą wsparcia dla chorych. Ponieważ kropla drąży skałę wiedziałem, że skromny udział mój i mojej rodziny pozwoli na zwiększenie szans chorych na dostęp do nowoczesnych urządzeń diagnostycznych.

Cóż życie – napisało dla mnie i moich bliskich swój scenariusz.

Scenariusz wypełniony regularnymi pobytami w szpitalach, diagnozami medycznymi, badaniami.

Wtedy zobaczyłem ten znaczek, który z taką radością przypinali mi wolontariusze każdego roku gdy wrzucałem datki do puszki. Znak jakże wymowny w swoim kształcie i znaczeniu.

Serce …patrz w serce i..miej serce !

W każdym szpitalu, w którym dane mi było przebywać, na każdym oddziale (a było ich sporo ..neurologia, kardiologia, hepatologia, inne) widziałem dosłownie wszędzie najnowocześniejsze urządzenia – diagnostyczne oraz podtrzymujące pracę organów i życie – z symbolem WOŚP.

W naszej codziennej zdrowej świadomości wizyty lekarskie kojarzą nam się ze stetoskopem, szpatułką oraz strzykawką do pobierania krwi . Zupełnie nie dopuszczamy myśli o tak skomplikowanych i niezbędnych urządzeniach, a w odniesieniu do korzystania z nich – to już zupełna abstrakcja.

Życzę wszystkim zdrowia, tego zdrowego kontaktu z lekarzami, ale chcę przekazać Apel.

Bez Względu na to kim jesteś, jak jesteś zdrowy …dzisiaj, jakiej partii jesteś sympatykiem i zwolennikiem, cokolwiek myślisz o WOŚP ..miej świadomość, iż na pewno kiedyś dane będzie Tobie lub komuś z twojej rodziny korzystać z urządzeń zakupionych z tych datków.

I wtedy zrozumiesz i zobaczysz Najpiękniejszą stronę tej akcji.

Tego Cudownego Zrywu Wszystkich Polaków którego ideą jest po Prostu Życie !

Każdy z nas „grał” zapewne indywidualnie, ale w tym roku Nasze Młode Stowarzyszenie zagrało Razem i przekazaliśmy z naszego Konta datek na WOŚP.

Chcemy z nimi Grać do końca Świata i jeden dzień Dłużej !!

Scroll to Top